Doğum Fotoğrafçılığı Ne Güzelmiş

16:04Profesyonel olarak fotograf çekmeye karar verdiğim ilk andan beri doğum fotografı çekmemekte kararlıydım.

Bu kararımda  popüler olana duyduğum tepki mi, farklı olabilme arzusu mu, gördüğüm bir takım estetikten uzak kanlı canlı fotoğraf mı , yoksa saat 08.30 duruşmalarından henüz kurtulmuşken 08.30 doğumlarına yetişme telaşına girmek istemeyen uykucu yanım mı etkili oldu bilemedim.

Ancak duruşmasız geçen bir yılın ardından sık sık da sorulan bir talep olduğu için kararımdan vazgeçtim.Bir de tabi çocuk fotoğrafları çekiceksem mankenlerimle kaynağında tanışmak en doğrusuydu sanırım.

İlk çekim talebi üniversiteden bir avukat arkadaşımdan geldi.Çok beklenen ilk bebekleri Kerem doğmadan bir kaç gün önce Ataşehir'de buluşup heyecanlı çiftin hamilelik pozlarını çektik.

Doğumun olacağı sabah sağolsunlar beni de uyandırdılar ve gayet vaktinde hastaneye yetiştim.Bir yıllık rahvanlıktan sonra arabada kahvaltı  etmeyi bile özlediğimi fark ettim.

Doğumdan önce doğumhaneye benimle girecek avukat arkadaşım Gürhan  ile beni steril bölümdeki doktorlar odasında beklettiler.Bizim baro odalarımızın televizyon, gazete, çay, kahve olan bu odadan çok daha şık olduğuna karar verdik doktor kılıklı avukatlar olarak beklerken.

Doğumda korktuğum başıma gelmedi ve bayılmadım.Sandığımdan çok daha kansız gözüktü gözüme herşey poz kaçırmama stresi ile belki de.Bebeğin doğum anında biraz beyazlar patlamakla birlikte oldu sanırım.Doktor da pek havalı tutmadı bebeği , şöyle ayağından aşağıya doğru falan.

Sonra bebeğin  ilk anlarını çekmeye sıra geldi.Burada çevik , hızlı olmak gerekiyormuş.Hemşirenin etrafında onu rahatsız etmeden düzgün kompozisyonlar yakalayabilmek için atlayıp zıpladım ama ayağını falan çekemedim yakından.Bir kaç dakika sonra da çıkardı beni yeni doğan odasından.

Anne ile bebeğin karşılaşma anı maalesef bir saat sonra oldu.Oysaki Gül epidural anestesi ile sezeryan olup bebeğini hemen kucağına almayı çok istemişti.Olmadı, vazgeçtiler doğum sırasında.Ben de bu arada ailenin heyecanını tekrar çektim.

Ve işte o an... Yıllar süren çocuk özlemi sona eren gururlu anne bebeğini kucağına alırken hepimiz ağladık.Sonra ben evde kapı posterini hazırlarken bir fasıl daha ağladım.

Yani iyi ki çektim .Keşke daha önce çekseymişim.Benim için çok çok güzel bir gün oldu.Yeniden tempolu, heyecanlı ve çok duygulu bir gün.Üstelik loğusa şerbeti de cabası.

Sevgiler

Efy

You Might Also Like

0 yorum

Popular Posts

Labels

aile fotoğrafçısı asid free albums bale fotoğrafı bale ve fotoğraf balerin fotoğrafı bebek albumu Bebek fotoğrafları Belgesel Düğün Hikayesi Blogum geri döndü canvas baskı Çağlayan Ünsal Düğün Hikayesi Çocuk Albumu çocuk fotoğrafçısının blogu çocuk fotoğrafında aksesuar Dijital Kart Doğum Albumu doğum fotoğrafçısı Doğum Posteri Doğum Posterleri doğum-newborn-yenidoğan doğum fotoğrafı düğün fotoğrafçısı Düğün Fotoğrafı Düğün Hikayesi Düğün-Doğum E-Kart Efsane Ersan Efsane Ersan Blog Efsane Ersan Çekim Hikayeleri Efsane Ersan Photography Efsane Ersan Photography -Düğün Hikayesi Efsane Ersan Photography-Doğum Posterleri Efsane Ersan Photography-Poster efsane ersan'ın blogu En Güzel Gelin evde çekim eylül gelini farklı düğün fotoğrafları fotobook fotobook album fotoğrafçı blogu gece blog dizayn Gelin Damat Fotoğrafları gelin portre Gelinlikli Fotoğraflar genç sanatçılar glamour photography Gözde&Bahadır Düğün Hamile çekimi Hamile Fotoğrafı Hamile fotoğrafları her yaşta güzeliz Istanbul Wedding ikiz fotoğrafları ilkbahar yaz İstanbul Düğün Kart Baskı Katalog çekimi kemancı Kırkyaş Güzelliği moda fotoğrafçısı model for one day müzisyen portre çekimi Poster Baskı Pregnancy Photography Profesyonel Çocuk Fotoğrafçısı profesyonel fotoğrafçı reklam fotoğrafçısı senior photography şarap gibi Tebrik Kartı the violonist tütülü fotoğraf Vintage Bride Vintage Düğün Fotoğrafları Vintage Wedding Violonist Wedding Photography Wedding Story Zeyland zeylandonline