Albümler

23:53

Blog olayına ısınmaya başladım artık.Önceleri galiba utanıyordum ama şimdi herşeyi paylaşmak istiyorum.Web sitemde de Türkçe karakterler kullanamadığım için yazı yazmak, ayrıntılar vermek çok zor.' İ '  ler  ' ı '  lar pek tehlikeli.O yüzden yaptığım iş , verdiğim hizmetler sitede yetersiz kaldı.

Bu gün albumlere değineceğim.Öncelikle albumlere takıntılı  olduğumu söylemem lazım.Fotobook albumün en iyisini bulmak için 3 ayrı firma ile çalıştım.Şimdi bütçeye göre 1. kalite ve 2. Kalite ve 3. Kalite  fotobook album verebiliyorum.Hatta 4. kaliteyi de buldum.Bunları müşteriye açıklayıp yönlendiriyorum.Ama 1. kaliteyi bulduğuma çok memnunum.Başka kalite düşkünü fotoğrafçılar da sevinmişlerki en pahalı düğün fotoğrafçıları onlarla çalışmaya başlamış.Burada fotoğraflarını çektikçe yayınlayacağım.


En iyi albumu bulma tutkum öyle yoğun ki  çok çok beğendiğim ama sadece Amerikadaki fotoğrafçılara satılan  bir albumun  çok benzerinin numunesini büyük bir album firmasının patronunun odasında görünce kendimi kaybedip  üretsinler diye yalvarmışlığım bile var.Üretim bandını az sayıda album için   bozamayız deyip  kabul etmediler ama bir gün o siparişi vereceğim.Ümidimi yitirmedim.Yukarıda fotobook albumu henüz gelmeyen  ikizlerin dedesinin doğum günü için istenen  klasik album.Bu albumler yapıştırma klasik albumler, benim seçtiğim üç renk seçeneği ile  normalden daha sade üretildiler.

Aşağıdaki  paspartu çerçeveleri de  yabancı bir fotoğrafçının blogunda görüp çok beğenmiştim.Şimdi ben de hediye olarak veriyorum.Asarak da dayayarak da  güzel oluyor.Kurdale vs. takınca da sevimli malzemelerle uğraşmış, kendimden bir şey katmış oluyorum.


Yukarıda ki album de geçen yıl numune olarak yaptırdığım  fotobook.Baskı kalitesi çok iyi.İpek kağıt.Dizaynını ben yapıyorum.Her sayfayı farklı yapmıştım numune olduğu için.Özelliği kapağının klasik album görüntüsünde olması ve kapak dizaynının yapılamaması.Yine klasik album için seçtiğim bana ayırdıkları cilt kumaşlarından yaptırıyorum.Pembe, lacivert ve füme.Bu en küçük boy.20*20.Bir çok farklı boyutta yapılabiliyor.
Bu albumler de fotobook türünde albumler de  son keşfim.Biraz pahalı ancak dizaynı, baskısı, ciltlenmesi hatta kılıfı dahi aynı ustanın elinden.Çok profesyonel.All Hand Made yani.Ben çok beğendim.Sehpa üstünde ve rafta çok şık duruyor.Bizim kızlara da yaptırmak için fotoğraf seçiyorum şimdi.hepimiz albumleri verirken kıskandık çünkü.
Ayrıca her albumde farklı kılıf siparişi verebiliyorum.Bir çok renk ve deri  seçeneği mevcut.
Bu albumde çok kaliteli bir baskı firması tarafından elde yapılıyor.Yine hiç ucuz değil ancak hakkını veriyorlar.Ben özellikle kişiye özel dizayn edilen kapağındaki yumuşak mat hissi çok seviyorum.Sayfalar da istediğiniz gibi dizayn edilip yazılar yazılabiliyor.Ben sadece fotoğraf tercih ediyorum.


Bu canvas baskı örneğini de burada göstermiş olayım.Daha çok üç tane benzer fotoğrafı yan yana asmak revaçta.

You Might Also Like

1 yorum

  1. harika görünüyor, fotoğraf kadar sunum da çok önemli

    YanıtlaSil

Popular Posts

Labels

aile fotoğrafçısı asid free albums bale fotoğrafı bale ve fotoğraf balerin fotoğrafı bebek albumu Bebek fotoğrafları Belgesel Düğün Hikayesi Blogum geri döndü canvas baskı Çağlayan Ünsal Düğün Hikayesi Çocuk Albumu çocuk fotoğrafçısının blogu çocuk fotoğrafında aksesuar Dijital Kart Doğum Albumu doğum fotoğrafçısı Doğum Posteri Doğum Posterleri doğum-newborn-yenidoğan doğum fotoğrafı düğün fotoğrafçısı Düğün Fotoğrafı Düğün Hikayesi Düğün-Doğum E-Kart Efsane Ersan Efsane Ersan Blog Efsane Ersan Çekim Hikayeleri Efsane Ersan Photography Efsane Ersan Photography -Düğün Hikayesi Efsane Ersan Photography-Doğum Posterleri Efsane Ersan Photography-Poster efsane ersan'ın blogu En Güzel Gelin evde çekim eylül gelini farklı düğün fotoğrafları fotobook fotobook album fotoğrafçı blogu gece blog dizayn Gelin Damat Fotoğrafları gelin portre Gelinlikli Fotoğraflar genç sanatçılar glamour photography Gözde&Bahadır Düğün Hamile çekimi Hamile Fotoğrafı Hamile fotoğrafları her yaşta güzeliz Istanbul Wedding ikiz fotoğrafları ilkbahar yaz İstanbul Düğün Kart Baskı Katalog çekimi kemancı Kırkyaş Güzelliği moda fotoğrafçısı model for one day müzisyen portre çekimi Poster Baskı Pregnancy Photography Profesyonel Çocuk Fotoğrafçısı profesyonel fotoğrafçı reklam fotoğrafçısı senior photography şarap gibi Tebrik Kartı the violonist tütülü fotoğraf Vintage Bride Vintage Düğün Fotoğrafları Vintage Wedding Violonist Wedding Photography Wedding Story Zeyland zeylandonline